Designer: Joomla Templates 3.2

Levnější cestování pro české seniory. Jak to?

Většina starších 55 let v ČR netuší, že Evropská unie pomáhá seniorům cestovat levněji. V rámci dotovaných zájezdů programu Europe Senior Tourism ušetří až tisíce korun. Stačí, aby kontaktovali specializované cestovní agentury, kde jim poradí, jak slevu využít. Jako bonus může senior vzít na dovolenou za stejných podmínek jednoho neseniora.

Kolik zvýhodněný zájezd stojí? Obecně lze říci, že sleva činí přibližně 30 % z běžné ceny. Jako příklad lze uvést zájezd na Sardinii, kam standardně týdenní zájezd s polopenzí do 4* hotelu stojí kolem 20 000 Kč. Senior ho však může pořídit již za 13 500 Kč. Navíc má v ceně ještě nápoje k večeři a výlet po ostrově.

Evropské dotace pro seniory je iniciativa v rámci tzv. sociální turistiky, kterou se začala zabývat nejprve španělská vláda. Španělsko má za cíl umožnit evropským seniorům aktivně trávit svůj volný čas za rozumné peníze. Obě strany mají z aktivity výhody – seniorům program umožňuje cestovat se značnou slevou mimo hlavní turistickou sezónu.

Španělská ekonomika tak může řešit vážný problém cestovního ruchu, a to sezónnost. Fungující cestovní ruch i v zimních měsících by částečně řešil problémy nezaměstnanosti, se kterými se Španělsko potýká. Program Europe Senior Tourism má jasně evropský dosah a aktuálně se snaží zahrnout i ostatní země tvořící Evropskou unii. V zemích, kde zatím nefunguje program dotací, se české cestovní kanceláře domlouvají s místními touroperátory na speciálních podmínkách pro seniory.

Nejširší nabídka zájezdů je zatím do Španělska, a to konkrétně na Baleárské ostrovy a do Andalusie. Zvýhodněné podmínky pro seniory nabízí však také Kypr, Sicílie či Sardinie. Ve všech těchto destinacích je v jarních a podzimních měsících krásné počasí vhodné pro aktivní dovolenou seniorů, které jim umožňuje poznávání místních kultur a přírodních krás.

V ceně je vždy ubytování v kvalitním hotelu se stravou, většinou s plnou penzí, která zahrnuje i nápoje. Součástí zájezdů bývá také výlet po okolí pohodlným autokarem s českým průvodcem. Senioři se tak nemusí o nic starat. Stačí, aby klient kontaktoval společnost Cambi Tour, a ta už nabídne ten nejlepší zájezd dle požadavků. Právě v  těchto dnech lze kupovat zvýhodněné zájezdy na jaro 2014.

zdroj TZ: Cambi TOUR

Buy Kicks | GOLF NIKE SHOES
TOPlist
Thursday the 1st. vše pro seniory.