Designer: Joomla Templates 3.2


Nejrozsáhlejší projekt v oblasti digitalizace turistických tras Livetouring.com může turistům ukázat již více než 350 unikátních tras z 19 zemí světa.

            Livetouring.com je projekt, který díky světově unikátní aplikaci videotras umožňuje turistům videoprohlídku zajímavých tras, u kterých je vždy video provázáno s mapou, výškovým profilem a zajímavými body na trase (POI).  Turista může libovolně v mapě nebo profilu trasy prokliknout na úsek trasy, který ho zajímá a hned se může podívat, jak úsek ve skutečnosti vypadá, jaký je zde například povrch nebo převýšení.

     Do podoby videotras bylo do roku  2Livetouring.com017 natočeno a na web Livetouring.com umístěno přes 350 tras v 19 zemích. Celkově bylo natočeno a propojeno s mapou 8 200 kilometrů. Nejčastějším typem tras jsou cyklostezky a cyklotrasy, kterých bylo natočeno 5 869 kilometů. Dále bylo natočeno téměř 1 000 kilometrů pěších tras a naučných stezek. Turisté se také mohou podívat na videotrasy ski areálů a zimních běžeckých tras (285 km). Zajímavými specialitami jsou trasy na lodi (107 km) a trasy letadlem nebo balónem (389 km).

    Nejpopulárnější českou trasou na Livetouring.com je cyklotrasa z Lipna nad Vltavou přes Frymburk zpět do Lipna nad Vltavou, na kterou se podívalo v roce 2016 více než 50.000 turistů.  Mimo ČR je nejvíce zobrazovanou trasou letecký výlet hydroplánem nad Dubají. 

    Mezi novinky patří videotrasa po nejrozsáhlejším chrámovém komplexu světa – Angkor Watu, dále videotrasy z Tunisu a z nám dobře známé oblasti Boka Kotorská a města Kotor.  

 

Jednotlivé statistické údaje projektu:

-         8200 celkově natočených kilometrů

-         350 videotras

-         19 zemí v nichž je natočena videotrasa

- 5869 km natočených cyklotras a cyklostezek, http://www.livetouring.com/cs/type/cyclo/
- 954 km natočených pěších tras a naučných stezek,
http://www.livetouring.com/cs/type/walk/
- 285 km natočených zimních běžeckých tras,
http://www.livetouring.com/cs/type/cross-country-ski/
- 107 km natočených tras na lodi,
http://www.livetouring.com/cs/type/on-the-water/
- 389 km natočených tras balónem nebo letadlem,
http://www.livetouring.com/cs/type/baloon-plane/

 

Odkazy:
Trasa z Lipna nad Vltavou přes Frymburk zpět do Lipna nad Vltavou

Letecký přelet nad Dubají

Vltavská cyklostezka

Otavská cyklostezka

Cyklostezka Bečva

In-line stezka Poděbrady – Nymburk

Cyklostezka Hradec - Kuks

Sports brands | Shop Athletic Footwear
TOPlist
Thursday the 1st. vše pro seniory.