Designer: Joomla Templates 3.2

Co je osteoporóza (tichý zloděj kostí)? 

Osteoporóza je stav charakterizovaný snížením hustoty kostí, snižuje jejíich pevnost a vede ke křehkosti a vyšší lámavosti kostí. Osteoporóza může být přítomna bez jakýchkoliv příznaků po celá desetiletí, prvním příznakem může být právě až zlomenina. Symptom spojený s osteoporotickými zlomeninami je obvykle bolest, ale zlomeniny můžou být také tiché, tj. bez příznaků. Za normálních okolností, hustota kostí se zvyšuje v průběhu dětství a dosahuje vrcholu asi ve věku 25 let, poté se udržuje po dobu asi 10 let.

Po 35. roce věku, muži i ženy obvykle ztrácí 0,3% až  0,5% ze své kostní hustoty ročně jako součást procesu stárnutí. Ženy po menopauze mohou trpět ztrátou 2% až 4%  kostní hustoty ročně. To může vést ke vzniku takzvané postmenopauzální osteoporózy. Osteoporóza u mužů je podstatně vzácnější, nicméně příznaky a důsledky jsou podobné jako u žen.

 Co je příčinou vzniku osteoporózy:

Rodinná anamnéza osteoporózy, nízká tělesná hmotnost (BMI <19 kg/m2), předchozí zlomeniny, nedostatek pohybu, nadměrná konzumace alkoholu a černé kávy, kouření, malabsorpce (živiny nejsou správně vstřebávány z gastrointestinálního traktu, např. celiakální sprue), nízká hladina hormonu estrogenu u žen (po přechodu nebo v důsledku časného chirurgického odstranění obou vaječníků), nízká hladin hormonu testosteronu u mužů, amenorea u mladých žen (stejně jako mentální anorexie), revmatoidní artritida, primární hyperparatyreóza, nedostatek Vitaminu D, léčba kortikosteroidy.

DXA (dual-energy X-ray absorpciometrie) skenování měří hustotu kostí v oblasti krčku stehenní kosti a bederní páteře. Test trvá pouze 5 až 10 minut, vystavuje pacienty jen velmi malému záření.

Je obtížné znovu přestavět kost, která již byla oslabena osteoporózou. Proto je včasná diagnóza osteoporózy stejně důležitá jako její účinná léčba. dostatek vápníku a vitamínu D a přiměřený tělesný pohyb.

Máte zájem o biologickou léčbu a za sebou onemocnění nebo úraz viz níže? Vyplňte prosím dotazník, budeme vás obratem kontaktovat.

Byla Vám diagnostikována osteoporóza?

Utrpěla jste zlomeninu kyčle, krčku kosti stehenní?

Jste ve věku 55 - 80 let?

Neužíváte léky na osteoporózu (Prolia, Forsteo, Bonviva, Protelos, Fosamax, Fosavance…a jiné)?

 

 

Authentic Nike Sneakers | FILA FX-100 White Blue , Where To Buy , undefined , nike lebron 9 ps white house black screen
TOPlist
Thursday the 1st. vše pro seniory.