Designer: Joomla Templates 3.2

Děti odrostly a Vy už nepotřebujete tak prostorný byt jako předtím? Vyměnili jste si na důchod byt a šli jste do menšího?  Nevíte si rady s prostorem? Jak vyřešit místnosti, aby působily dobře? Aby právě Váš byt byl místem, jako stvořený pro Vás? Nejlepší je, obrátit se na architekta, který Váš problém vyřeší. Nicméně máme pro Vás ostatní pár dobře míněných rad.

Rady se týkají pojetí prostoru, jako celku, světla, barev, textur  a nábytku.

Je dobré, uchopit celý byt jako jeden celek, jako kompaktní místnost, která Vás při návratu domů povzbudí a budete se v bytě cítit dobře a pohodlně.
Pokud je i tak malý byt plný  příček a předělů, zbavte se jich, jsou zbytečné. Ponechte jen nutné funkční příčky, tedy předsíň a toaletu se sprchou. Tím prostor otevřete a nebudete se cítit stísněně.

Nábytek
Do malých prostor se používá nábytek světlých tónů a to z důvodu, že tmavý nábytek na sebe upoutá pozornost a prostor zmenšuje. Dobrým rozhodnutím je jeden dekor, jedna barva pro všechen nábytek v bytě. Tím docílíte jednoty. Pokud se Vám líbí nějaký solitér- nábytek, pořiďte si ho, ale jen v malých rozměrech. Například stolička, zajímavý stolek atd.

Světlo
do bytu potřebujeme dostat hodně světla, aby nepůsobil stísněně. Pomoci si můžeme okny bez závěsů, umístěním vhodných lamp a světel do míst, která by jinak byla tmavá.

http://www.argad.cz/galerie-interier
příklad využití okna současně k odpočinku. Výjimečně použity závěsy, neboť výhled z okna nebyl příjemný.

Zrcadlo
Se světlem souvisí ruku v ruce i zrcadlo. Prostor zvětšuje, například v malé předsíni.


Barvy
Na výmalbu místností je dobré použít jemné odstíny teplých tónů. Je nutné se vyhnout  sytým a výrazným barvám v místnostech. Doporučuji béžové, kávové, smetanové, ale i jemné osvěžující barvy zelinkavé.

 

Textury
Pokud se rozhodnete pro jednu stěnu s dekorem, tedy tapetu, měla by opět splňovat již zmiňovaná kritéria. Měla by být světlou a jemnou barvu, malý vzorek, malý dekor. Velké vzory jsou naprosto nevhodné, opět zmenšují prostor.

                                                               příklady jemného dekoru

 

 

I menší byt se dá nápadnými i nenapadnými doplňky, vyřešením prostoru, světla a dalších možností vyřešit tak, aby byl útulný a funkční. 
V případě potřeby vám rádi poradí ve studiu Argad (http://www.argad.cz/)

latest Running | nike girls pegasus 29 size 6.5 inches to feet DJ5065-144 Release Date - Ietp
TOPlist
Thursday the 1st. vše pro seniory.