Designer: Joomla Templates 3.2

Sex i v seniorském věku? Určitě!

V čem se liší sexuální život seniorů od zbytku populace? Sice ubylo na kvantitě, v mnoha případech se však celoživotní zkušenosti významně odrážejí na vysoké kvalitě prožitku.

Sex nás provází celým životem. Není tedy důvod, proč by to mělo být jinak v pozdějším věku. I sex seniorů je důležitou součástí života. To koneckonců potvrzuje i řada studií. Každý potřebuje cítit projevy lásky. K tomu patří i intimní život.

Ano, pohlavní styk už není tak častý jako u dvacetiletých. Lidé po padesátce uvádějí, že průměrně se milují dvakrát za měsíc. Sex ale není jen o pohlavním styku. Navíc starší lidé se daleko víc zaměřují na to, aby jejich prožitky byly hlubší. Už vědí, co chtějí a co dělá dobře jim i partnerovi. A na rozdíl od mladých se nestydí si o to říct.

 

Sex prospívá zdravotnímu stavu seniorů

 

Že sex má blahodárný vliv na zdraví, o tom snad dnes už nikdo nepochybuje. Tím spíš by si ho senioři neměli odpírat. Sex zmírňuje a dokonce odstraňuje bolesti hlavy i svalů. Má výrazný vliv na posílení imunity. Odbourává stresový hormon kortizol. Sexuálně aktivní muži mají méně problémů s prostatou. U žen zase podporuje udržování hladiny hormonů a dochází tak později k menopauze. Navíc její příznaky dokáže bohatý intimní život utlumit.

 Co může některé seniory od sexu odradit?

Sex seniorů může být poznamenaný různými překážkami. Ty intimní život brzdí. Není však důvod k panice či rezignaci. Dnešní medicína je natolik vyspělá, že dokáže spoustu těchto potíží odstranit. Mezi nejčastější problémy patří porucha erekce u mužů. U žen je to především hormonální nerovnováha. Pokud nějaký zdravotní neduh stojí mezi vámi a sexem, nestyďte se zajít k lékaři pro pomoc. Odměnou vám bude spokojenost nejen vaše, ale i vašeho partnera.

zdroj: www.zdravy-senior.cz

Authentic Sneakers | Nike Air Force 1 , Sneakers , Ietp STORE
TOPlist
Saturday the 30th. vše pro seniory.