Designer: Joomla Templates 3.2

„Easy“ Konopná mast z Legalizace 03

Příprava:

·         Lékařská vazelína 1kg (můžete použít i jiné tuky jako olej, sádlo, máslo, jiné ztužené tuky nebo líh)

·         Usušené konopné listy a květenství  0,75l (nedrcený sypaný materiál, více květů znamená vyšší podíl aktivní látky, semena nevadí, ale občas pukají)

·         Hrnec (ideální je hrnec na mléko)

·         Jemné plátno (po přecedění vhodné jako obklad na postižená místa)

·         Sklenice či kelímky s víčkem

Návod:

My použijeme lékařskou vazelínu. Je to pro tyto účely velice dobrá surovina, ačkoliv se jedná o ropný produkt. Je výhodná kvůli své dobré dostupnosti (ve volném prodeji v lékárnách) a dlouhé trvanlivosti. Je také nenáročná na skladování (bez potřeby chladu) a dobře promašťuje suchou pokožku. Má ale i několik záporů: nehydratuje a může vyvolávat alergii na ropné produkty.

Rozpustíme vazelínu (lepší je, když teplota nepřesáhne 80°C) a přidáme rozemnuté části rostliny. Pro jednoduché louhování a cezení můžeme sušenou nenapěchovanou herbu (léčivou bylinu) zašít do gázového či bavlněného sáčku. Dvě hodiny směs v rozpuštěné vazelíně louhujeme a pak necháme vychladnout. Základ masti pak spolu s herbou necháme ještě týden odležet na chladném a temném místě.  Poté mast znovu zahřejeme na dvě hodiny na cca 80°C a opakujeme louhování. Následně necháme mast odležet na cca čtyři týdny. Pak mast naposledy zahřejeme tak, abychom ji přivedli do tekutého stavu a pevný materiál scedíme přes jemné plátno, které můžeme použít například jako obklad na postižené části těla nebo zábaly kloubů. Ještě teplou mast plníme do čistých sklenic či kelímků s víčkem. Uskladňujeme nejlépe v chladu a temnu. 

Zdroj: Tištěná Legalizace 03 (1/2011)

Účinky konopné masti

·         spáleniny

·         všechny druhy oděrek, povrchních říznutí, akné, boláky vzniklé ucpáním žláz za uchem (i u zvířat), zarostlé nehty, kuří oka, opary, některé plísně včetně bílé nehtové

·         některé druhy lupénky a atopických ekzémů

·         ekzém na loktech (kůže drsná jako struhadlo)

·         lehké artritické (do II. stupně) a revmatické bolesti, torticollis (což je, když ráno vstanete a nemůžete na jednu stranu otočit hlavou)

·         bolesti zad a ztuhlost svalů

·         záněty a otoky žil, bércové vředy, pohmožděniny jako natlučené koleno, výron a svalové bolesti

·         menstruační bolesti (natřít a masírovat podbřišek, nejlépe osobou přitažlivého pohlaví)

·         hemeroidy

·         chronický zánět hrtanu

·         začínající rýma, nachlazení a bolest v krku (napomáhá k uvolňování hlenu – natřít nos a čelo, namasírovat krk a převázat šátkem); pomůže i při astmatických obtížích, protože uvolňuje dýchání

·         migrény, bolesti hlavy (natřít čelo a spánky)

 

·         zelený zákal (potírat oční víčka před spaním), pouze jako podpůrná léčba!

Sports Shoes | Raekwon Packer Diadora Built 4 Cuban Linx - Packer and Diadora Releasing The N.9002 Molveno
TOPlist
Thursday the 1st. vše pro seniory.