Designer: Joomla Templates 3.2

Co je vysoká hladina cholesterolu?

Cholesterol je jedním z běžných tělesných tuků (lipidů). Hladina cholesterolu v krvi závisí částečně na tom, co jíte, ale především na tom, kolik cholesterolu Váš organizmus vyprodukuje v játrech. Hladina cholesterolu rovněž mírně stoupá s věkem. Uplatňuje se i vliv dědičnosti, zeměpisná poloha a rozdíly jsou i mezi jednotlivými lidskými rasami. Příliš mnoho cholesterolu v krvi může vyústit až ve ztvrdnutí a zúžení tepen (aterosklerózu) v důležitých orgánech (srdce, mozek, dolní končetiny).

Jaké jsou příznaky vysokého cholesterolu?

Dá se říci, že jako u obdobných metabolických onemocnění (například diabetes mellitus – cukrovka) nejsou zpočátku příznaky žádné. První vlaštovkou mohou být bolesti lýtek či stehen při chůzi (klaudikace), bolesti na hrudi – zvláště při námaze (angina pectoris) a nebo krátkodobé výpadky vědomí (přechodná ischemická ataka). Všechny tyto příznaky by měli vest ke zbystření Vaší pozornosti a vyhledání lékařské pomoci. Jen tak je možno včas zabránit zhoršení těchto příznaků a rozvoji mnohdy nenávratného poškození orgánů. Další rizikové faktory, jako je vysoký věk, některá přidružená onemocnění (cukrovka), kouření, nadměrná konzumace alkoholu, nedostatek pohybu a obezita mohou rozvoj následků aterosklerózy významně urychlit. Pokud se takováto cévní příhoda v budoucnu opakuje, má vždy komplikovanější průběh a horší prognózu úplného uzdravení.


Praciště CCBR Pardubice, Brno a Praha se podílejí na výzkumu a vývoji biologické léčby vysoké hladiny cholesterolu. MUDr. Tomáš Hála byl pozván jako spoluautor prezentace výsledků účinnosti biologické léčby ( evolocumab ) vysoké hladiny cholesterolu. Výsledky byly prezentovány na kongresu American College of Cardiology, který se konal koncem března 2014 ve Washingtonu, USA. Zároveň byly výsledky publikovány v prestižním lékařském časopise The New England Journal of Medicine.

Výsledky ukázaly vynikající účinnost této biologické léčby na snížení hodnot zlého LDL cholesterolu. U pacientů , u nichž standartní léčba nevedla k dostatečnému snížení LDL cholesterolu, biologické léčba snížila hodnoty LDL cholesterolu o 57%. Navíc byl zjištěn také statisticky významný nárůst hodnot HDL cholesterolu, který plní ochrannou funkci. Účinnost této biologické léčby ukazuje slibný potenciál v ochraně pacientů před rozvojem komplikací aterosklerózy jako je infarkt srdce, cévní mozková příhoda – mrtvice a ischemická choroba dolních končetin.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                MUDr. Tomáš Hálabest Running shoes brand | Yeezy Boost 350 Trainers
TOPlist
Saturday the 30th. vše pro seniory.